karim_benzema

LIGA ŠAMPIONA

Real Madrid ni posle sedam mečeva nije pobedio Lion

Fudbaleri madridskog Reala nisu uspeli da preokrenu tradiciju u mečevima sa Lionom, pošto su

večeras u gostima kod francuske ekipe igrali nerešeno 1:1 u prvom meču osmine finala Lige šampiona.

Bio je to sedmi duel dva kluba a da Španci nisu uspeli da dođu do pobede. Tri puta su slavili Francuzi, a četiri puta utakmica je završena bez pobednika.

Madriđani su večeras bili blizu podviga, ali je Bafetimbi Gomis golom u 84. minutu doneo izjednačenje svojoj ekipi.

Napadač Liona ostao je usamljen posle jednog centaršuta sa desne strane i gužve u šesnaestercu Reala, u kojoj se najbolje snašao njegov saigrač Kris. Brazilac je glavom prosledio loptu do Gomisa kojem nije bilo teško da zatrese mrežu.

Vodeći gol postigao je Karim Benzema u 65. minutu, kada je posle dodavanja Kristijana Ronalda prevario dvojicu protivničkih igrača i šutirao pored golmana Uga Lorisa.

Samo nekoliko trenutaka ranije Benzema je ušao u igru umesto Emanuela Adebajora. Bila je to prva akcija francuskog reprezentativca koji je pre dolaska u Real pet godina nastupao za Lion.

Prvu šansu na utakmici za Lion propustio je strelac izjednačujućeg gola Gomis, u 34. minutu, kada posle kontranapada koji je i sam započeo nije iskoristio grešku Ikera Kasiljasa.

Realov golman ispustio je loptu nakon centaršuta Mišela Bastosa, ali je požrtvovanom intervencijom „ušao u šut“ Gomisu i sprečio ga da postigne pogodak.

Prvo poluvreme proteklo je u boljoj igri francuske ekipe, dok je u nastavku na terenu viđena drugačija slika.

Madriđani su pojačali tempo i već u prvih pet minuta dva puta pogodili okvir gola.

U 49. minutu Kristijano Ronaldo je iz slobodnog udarca iskosa sa leve strane zatresao stativu, a samo dva minuta kasnije Serhio Ramos je udarcem glavom loptu poslao u prečku.

Domaći igrači ponovo su preuzeli inicijativu u poslednjih deset minuta susreta, što im se isplatilo izjednačujućim pogotkom.