nikolas_anjelka_celzi

LIGA ŠAMPIONA

Anelka otvorio Čelsiju vrata četvrtfinala

Fudbaleri engleskog Čelsija napravili su veliki korak ka četvrtfinalu Lige šampiona, pošto su večeras u prvoj utakmici osmine finala savladali domaći Kopenhagen sa 2:0.

Dvostruki strelac za londonsku ekipu bio je Nikola Anelka u 17. i 54. minutu.

Prvu pravu priliku na utakmici imao je Čelsi u 12. minutu, ali je Anelka šutirao visoko preko gola. Dva minuta kasnije domaćin je mogao da izjednači ali je Džon Teri izblokirao udarac Zdenjeka Pospeha.

Povezana vest:  SP JUŽNA AFRIKA, Nemci potopili Englesku, sudija nije vidio čist gol Engleza

Londonska ekipa povela je u 17. minutu, kada je Anelka došao do lopte, prošao po levoj strani i preciznim šutem sa 12 metara zatresao mrežu.

Gosti su mogli da dupliraju vođstvo u 27. minutu, ali je Fernando Tores u petercu bio sporiji od golmana Kopenhagena.

Na novu radost gostujući navijači čekali su do 54. minuta, kada je Frenk Lampard proigrao Anelku, a napadač „plavaca“ još jednom je rutinski savladao Johana Vilanda.

Povezana vest:  Džajić: Postignut dogovor, Stojanović ostaje trener

Čelsi je u 75. minutu imao dobru priliku za treći gol, ali je odbrana Kopenhagena izblokirala Toresov pokušaj sa nekoliko metara.

Reprezentativac Srbije Branislav Ivanović i član Čelsija odigrao je solidno ceo meč.

Revanš utakmica igra se 16. marta na stadionu Stamford bridž u Londonu.