FRANCESCO_TOTTI

Dva gola Totija za bod Rome u Firenci

Fudbaleri Fiornetine i Rome igrali su danas nerešeno u Firenci 2:2 u meču 30. kola prvenstva Italije.

Fiorentina je povela golom Adrijana Mutua u 22. minutu, ali je posle šest minuta izjednačio kapiten gostiju Frančesko Toti, pogotkom sa penala. Prethodno je Đanluka Komoto oborio Jona Arnea Risea u šesnaestercu Rome.

Povezana vest:  SP JAR, Van Persi: Mislim da ćemo na Nemačku

Domaćin je do kraja poluvremena ponovo poveo, pošto je precizan bio Alesandro Gamberini posle kornera u 35. minutu.

Konačan rezultat postavio je Toti svojim 201. golom u dresu Rome, kada je u 52. minutu po drugi put na meču savladao golmana Fiorentine Artura Boruca.

Roma je sa osvojenim bodom ostala u trci za četvrto mesto koje naredne sezone vodi u Ligu šampiona pošto se klub iz Rima nalazi na šestoj poziciji sa 50 bodova, četiri manje od Lacija, a tri od Udinezea koji ima meč manje.