frank_lampard

KVALIFIKACIJE ZA EP

Engleska pobedila Vels i preuzela prvo mesto u grupi

Fudbalska reprezentacija Engleske pobedila je danas u Kardifu Vels sa 2:0, u kvalifikacionoj utakmici za Evropsko prvenstvo 2012. godine i preuzela prvo mesto u Grupi G. Engleska je povela u 7. minutu golom Frenka Lamparda iz jedanaesterca, a konačan rezultat postavio je Daren Bent u 14. minutu.

Povezana vest:  Vođa terorista upozorava na još nasilja u Angoli

Izabranici Fabija Kapela su tako ostvarili treću pobedu u Grupi G I sada su prvi na tabeli sa 10 bodova, koliko ima i selekcija Crne Gore, koja zauzima drugo mesto zbog lošije gol-razlike.

Velsu je to četvrti uzastopni poraz i nalazi se na poslednjem, petom mestu, bez bodova. Reprezentacije Bugarske i Švajcarske odigrale su večeras u Sofiji nerešeno 0:0.

Povezana vest:  Čelsi posle preokreta kao gost pobedio Totenhem

Obe ekipe imaju po četiri boda i zadržale su svoje pozicije na tabeli – Švajcarska treće, a Bugarska četvrto mesto.