alesandre_pato_milan

Milan ponovo sam na vrhu tabele

Ekipa Milana pobedila je večeras kao gost Fiorentinu sa 2:1 u utakmici 32. kola fudbalskog prvenstva Italije i tako se ponovo našla usamljena na vrhu tabele. Golove za gostujući tim postigli su Klarens Sedorf u 9. minutu i Alešandre Pato u 41, dok je strelac za domaći tim bio Huan Manuel Vargas 11 minuta pre kraja meča.

Povezana vest:  Eto: Mesi zaslužuje Zlatnu loptu

Napadač Milana Zlatan Ibrahimović nedavno se vratio u tim posle suspenzije zbog crvenog kartona, ali će ponovo morati da pauzira pošto je i večeras bio isključen. Šveđanin je u 87. minutu dobio drugi žuti karton.

Trener Fiorentine Siniša Mihajlović uvrstio je reprezentativca Srbije Adema Ljajića u startnu postavu, ali ga je zamenio na početku drugog poluvremena. Milan je ovom pobedom ponovo stekao tri boda prednosti u odnosu na drugoplasirani Napoli, koji je ranije danas kao gost pobedio Bolonju sa 2:0.

Povezana vest:  Novo hapšenja u aferi sa nameštanjem mečeva Serije A

Fiorentina je ostala na 10. mestu Serije A.