ochs_contento_ajntraht_bajer_minhen

Bajern Minhen propustio priliku za treće mesto Bundes lige

Fudbaleri Bajern Minhena igrali su danas kao domaćin nerešeno 1:1 sa Ajntrahtom iz Frankfurta u 31.

kolu prvenstva Nemačke, čime su propustili šansu da preuzmu treće mesto na tabeli od Hanovera.

Hanover je juče pobedio Frajburg u gostima sa 3:1 i tako se vratio na poziciju koja vodi u Ligu šampiona.

Bajern je gubio na svom terenu do 89. minuta, kada je bod Bavarcima doneo Mario Gomes iz penala. Gol za Ajntraht postigao je Sebastijan Rode u 54. minutu.

Povezana vest:  ITALIJANSKA LIGA, Rezultati današnjih utakmica petog kola Serije A

Bajer Leverkuzen još uvek bi teoretski mogao da postane šampion, pošto je danas na svom terenu pobedio Hofenhajm sa 2:1.

Bajer je tri kola pre kraja drugoplasirani na tabeli sa pet bodova manje od Borusije Dortmund, koja je doživela četvrti poraz u prvenstvu, kao gost sa 1:0 od imenjaka iz Menhengladbaha, do ovog kola poslednjeg tima na tabeli.