robina_van_persi_arsenal

Bolton raspršio Arsenalove snove o tituli

Fudbaleri Arsenala verovatno se i definitivno opraštaju i ove sezone od trke za naslov prvaka Premiershipa. U utakmici 34. kola Vengerova je ekipa poražena na gostovanju kod Boltona s 2-1.

Četiri utakmice pre kraja sezone Arsenal na trećem mestu zaostaje čak devet bodova za vodećim Mančesterom Junijtedom i tri boda za drugim Čelsijem.

Povezana vest:  Milošević: FSS ugrožava moja ljudska prava

Na Reebok stadionu je Arsenal bio bolji, ali to im ništa dobro na kraju nije donelo. Čak štaviše, mogli su pasti i mnogo pre 90. minute kada je Izraelac Kohen postigao glavom odlučujući pogodak za 2-1.

Naime, Bolton je golom Sturidžea vodio 1-0 od 38. minute, a u 47. minuti je Davies imao idealnu priliku da poveća na 2-0. Ali, nije realizovao jedanaesterac, a već u idućem napadu je Robin van Persi izjednačio na 1-1 i otvorio malu nadu gostima.

Povezana vest:  Predsednik Fenerbahčea uveren u poništenje suspenzije

Tada je Arsenal nasrnuo prema drugom golu, a najbliži su bili u 70. minuti kada je Nasri dva puta promašivao šansu „jedan na jedan“ s golmanom Boltona Jaskelainenom.

Zadnju je reč na utakmici imao Kohen, koji je ušao u igru u 85. minuti.