sloboda_sevojno_point_grupna

Remi Borca i Vojvodine, pobeda Slobode Sevojno protiv Javora

Fudbaleri Vojvodine igrali su danas nerešeno 1:1 sa Borcem u Čačku, dok je Sloboda Sevojno sa 2:0 pobedila Javor u Lučanima, u 26. kolu prvenstva Srbije.

Trener Vojvodine Zoran Milinković za duel u Čacku odmarao je većinu igrača koji su standardni prvotimci ove sezone, pošto Vojvodina u sredu u Beogradu igra finale Kupa Srbije protiv Partizana.

Povezana vest:  KVALIFIKACIJE ZA EURO 2012, GRUPA H, Nani: Pobedom smo ojačali poziciju u grupi

Domaći Borac poveo je golom Jovana Damjanovića u 39. minutu, ali je Slobodan Novaković izjednačio šest minuta kasnije.

Vojvodina je sa osvojenim bodom zadržala tri boda zaostatka u odnosu na drugoplasiranu Crvenu zvezdu, koja je ranije danas igrala meč bez golova protiv OFK Beograda na Karaburmi.

Dvostruki strelac u pobedi Slobode Sevojno protiv Javora bio je Predrag Lazić, u 28. i 90. minutu.

Povezana vest:  Maradona doveo u pitanje motiv Mesijevog povlačenja iz reprezentacije

Slobodi je ovo bila treća uzastopna pobeda, pa se klub iz Užica sada nalazi na petom mestu Super lige, dok je Javor sedmi.

Juče je Partizan na svom terenu sa 4:0 pobedio BSK iz Borče. Tri utakmice 26. kola Super lige igraće se sutra, a meč Inđija -Spartak u utorak.