antonio_di_natale1

Udineze grabi ka Ligi šampiona

Fudbaleri Udinezea pobedili su danas na svom terenu Lacio sa 2:1 u utakmici 36. kola prvenstva Italije i popeli se na četvrto mesto na tabeli koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona.

Dvostruki strelac za domaću ekipu bio je Antonio di Natale u 35. i 42. minutu, a poraz Rimljana ublažio je Libor Kozak u 75. minutu.

Povezana vest:  Argentinci ne žele da Maradona ponovo bude selektor

Udineze je meč završio sa igračem manje pošto je u 66. Minutu crveni karton zaradio Gabrijele Angela.

Fudbaleri trećeplasiranog Napolija izgubili su od domaćeg Leče sa 2:1, kome je ova pobeda bila možda i presudna u borbi za opstanak.

Domaćin je poveo golom Danijelea Korvije u 49. minutu iz penala, a izjednačio je Đuzepe Maskara u 67. minutu. Dva minuta pre kraja utakmice Ernesto Ševanton postigao je pobedonosni gol za Leče.