ofk_spartak_1

Rad pobedio i došao na korak od plasmana u Evropu

Fudbaleri Rada savladali su danas na svom terenu ekipu Smedereva sa 1:0 u utakmici 26. kola Super lige Srbije i došli na korak od osvajanja četvrtog mesta koje vodi u kvalifikacije za Ligu Evropa. Jedini pogodak u utakmici odigranoj na stadionu na Banjici postigao je Marko Ranđelović u 40. minutu.

Povezana vest:  Bivši fudbalski reprezentativac UAR osuđen na smrt

Domaća ekipa, kojoj je to bila prva pobeda u šampionatu od 9. aprila, utakmicu je završila sa igračem manje jer je crveni karton dobio Milan Pršo u 89. minutu. Važnu pobedu u borbi za opstanak ostvario je Hajduk, koji je u Kuli pobedio Jagodinu sa 1:0.

Strelac pogotka vrednog tri boda bio je Filip Kasalica u 29. minutu, a Hajduk je utakmicu završio sa devetoricom igrača zbog crvenih kartona Petra Mudreše u 74. i Nemanje Boškovića u 76. minutu.

Povezana vest:  Agent: Pogba će najkasnije za dve sezone otići iz Juventusa

Pobedu od 1:0 zabeležio je i Metalac na svom terenu protiv poslednjeplasiranog Čukaričkog i tako sačuvao šanse u borbi za opstanak u Super ligi.

U poslednjoj utakmici 26. kola u utorak igraju Inđija-Spartak.