Carlos Tevez_1

Mančester siti pobedio Stouk za treće mesto na tabeli

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su večeras kao domaćin Stouk sa 3:0 u poslednjoj utakmici 37. Kola prvenstva Engleske i tako došli na treću poziciju na tabeli, koja vodi direktno u Ligu šampiona.

Dva gola za Siti postigao je kapiten Karlos Tevez, u 14. i 65. minutu, čime se izjednačio na listi strelaca Premijer lige sa Dimitrom Berbatovim iz Mančester junajteda. Njih dvojica postigli su po 21 pogodak.

Treći gol za domaći tim, drugi na meču, postigao je Džo Leskot u 53. minutu. Bila je ovo druga pobeda Mančester sitija protiv devetoplasiranog Stouka u samo tri dana, pošto su izabranici trenera Roberta Manćinija u subotu slavili i u finalu FA kupa sa 1:0.

Siti kolo pre kraja prvenstva ima bod više od Arsenala i nalazi se blizu direktnog plasmana u Ligu šampiona naredne sezone, dok će „tobdžije“ verovatno morati u kvalifikacije.

Povezana vest:  SP JUŽNA AFRIKA, Reprezentativci Francuske ponovo treniraju

„Građani“ će u poslednjem kolu igrati u gostima protiv Boltona, dok će Arsenal gostovati gradskom rivalu Fulamu. Celo 38. kolo Premijer lige igraće se u nedelju.