logo_premijer_liga_bih

Fudbaleri Borca osigurali svoj prvi naslov prvaka BiH

Borac je u 29. kolu na „Grbavici“ savladao Željezničara s 1:0 i kolo pre kraja prvenstva osigurao prvi naslov prvaka BiH. Strelac jedinog gola bio je Stupar u 64. minuti.

Kolo pre kraja Borac ima osam bodova prednosti nad Željezičarom, koji je ovim porazom doveo u pitanje i drugo mesto na tabeli. Naime, Sarajevo je na gostovanju u Zvorniku savladao Drinu sa 5:0 i Željezničaru prišlo na samo bod zaostatka. Sarajevo, za koje su golove u Zvorniku postigli Obuća (23., 63., 80.), Mihailović (36.-a.g.) i Trebinjac (39.), u poslednjem kolu dočekuje Velež, dok Željezničar gostuje Rudaru.

U drugom derbiju 29. kola Široki Brijeg je na „Pecari“ savladao Zrinjski sa 4:1 i tako osigurao četvrto mesto. Golove za Široki postigli su Roskam (27., 58.), Wagner (29.) i Pinjuh (72.), dok je jedini pogodak za Zrinjski postigao Lendrić (37.).

Čelik je golom Čulova u 42. u Zenici savladao Slobodu sa 1:0, dok je Velež pobedio Slaviju sa 2:1. Strelci za Mostarce bili su Demić u 7. i Okić u 87. minuti, dok je Pušara u sudijskoj nadoknadi pogodio za konačnih 2:1.

Minimalnu pobedu ostvario je i Travnik, koji je na „Piroti“ pobedio Rudar sa 2:1. Gosti iz Prijedora poveli su u 69. minuti preko Kecmana. Na 1:1 poravnao je Imširović u 80., a pobedu Travniku donio je Ćurić u 90. minuti.

Susreti u Trebinju i Gradačcu završeni su bez pobednika. U Trebinju su Leotar i Budućnost odigrali 1:1. Gosti su poveli u 9. minuti preko Haskića, a na 1:1 izjednačio je Vranešević u 45. minuti.

Povezana vest:  Blater za zabranu akohola i cigareta na stadionima

Zvijezda i Olimpic su u Gradačcu odigrali nerešeno 2:2. Prodanović je autogolom u 3. minuti donio prednost Olimpicu, a na 1:1 poravnao je Đelmić (17.). Vođstvo Zvijezdi doneo je Tosunović (27.), a konačnih 2:2 postavio je Harba u 41. minuti.