spanija_logo

Fudbaleri Granade izborili plasman u Primeru

Iduće sezone će u prvoj španskoj ligi, popularnoj Primeri, igrati i fudbaleri Granade. Oni su posle jučerašnjih utakmica postali najbolja ekipa dodatnih kvalifikacija.

Nakon što su polufinalne mečeve dobili Elhe i Granada, te dve ekipe su odigrale dve finalne utakmice za prolaz u Primeru. Prva je završila bez pogodaka 0-0, kada je Granada bila domaćin, dok ni u revanšu nije bilo pobednika. Ali, taj je meč završio 1-1, tako da je Granada zbog gola u gostima ostvarila ukupnu pobedu.

Povezana vest:  Troicki zaustavljen u osmini finala Vimbldona

U 28. minuti je Igalo doveo Granadu u vođstvo od 1-0, te domaćinu stavio za zadatak postizanje čak dva pogotka koja bi ih odvela u Primeru. Oni su, pak, uspeli samo izjednačiti, učinio je to Ksumetra deset minuta pre kraja.

Poslednji put je Granada bila španski prvoligaš u sezoni 1975/76, a podsetimo da su u osnovnom delu drugoligaške sezone proboj u prvu ligu izborili Betis i Rajo Valjekano.

Povezana vest:  SP JUŽNA AFRIKA, GRUPA H, Fudbalski savez Švajcarske osnovan 1895.