japanke

SP 2011 ŽENE

Francuskinje i Japanke u polufinalu

Fudbalerke Francuske i Japana prve su polufinalistkinje Svetskog prvenstva, koje se održava u Nemačkoj.

Francuskinje su u prvom polufinalu pobedile u Leverkuzenu boljim izvođenjem penala Englesku s 4:3 (1:1, 0:1).

Engleskinje su bile nadomak plasmana u polufinale jer su vodile sve do 88. minute. Engleska je povela u 59. minuti pogotkom Džil Skot, a produžetak Francuskoj donela je u 88. minuti Elise Busaglia. Engleskinje su imale prednost i u izvođenju jedanaesteraca, ali su promašile dva poslednja pokušaja i ispale.

Povezana vest:  Vermezovića nisu uplašila dva vezana remija u prvenstvu

Francuskinje u polufinalu čekaju bolje iz meča Brazila i SAD-a.

Uzbudljivo je bilo i u drugom večerašnjem četvrtfinalu između Nemačke i Japana u Volfsburgu. Kako nakon 90 minuta nije bilo pogodaka, igrani su produžeci. Pobedu Japanu donela je Karina Marujama pogotkom u trećoj minuti drugog produžetka.

Japanke će u polufinalu igrati s boljim iz susreta Švedske i Australije.