Šalke drži korak sa vodećim tandemom

Schalke-04Fudbaleri Šalkea pobedili su danas na svom terenu ekipu Kelna sa 2:0 u 22. kolu nemačkog prvenstva i ostali u trci za titulu prvaka sa Bajerom iz Leverkuzena i minhenskim Bajernom.
Ekipa iz Gelzenkirhena povela je pogotkom Žoela Matipa u 45. minutu, a konačan rezultat postavio je Džefereson Farfan u 81. minutu.
Reprezentativac Srbije i član Kelna Zoran Tošić ušao je u igru u 66. minutu umesto Maniša.
Šalke je posle ove pobede ostao na trećem mestu na tabeli sa 45 bodova, tri manje od Bajera i Bajerna.
Ajnhtraht je na drugoj utakmici dana u Frankufrtu nadoknadio gol zaostatka i gostujući Frajburg pobedio sa 2:1 zahvaljujući golu Halila Altintopa u poslednjem minutu susreta.
Prethodno je Frajburg poveo pogotkom Papisa Demba Sisea u 25. minutu, da bi u 40. Benjanin Keler Ajtrahtu doneo izjednačenje.
Ajntraht je na kraju osvojio ceo plen, ali je, ipak, ostao na sedmom mestu na tabeli Bundeslige.

Povezana vest:  Mesi postigao sedmi het trik u Barsinom dresu