uefa_champions_league

KVALIFIKACIJE ZA LIGU ŠAMPIONA

Maribor izgubio u Izraelu

Fudbaleri slovenačkog Maribora izgubili su večeras u Haifi od izraelskog Makabija sa 2:1 u prvoj utakmici trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona. Izraelska ekipa povela je u devetom minutu golom Vladimira Dvališvilija iz penala, a izjednačio je Brazilac Markos u 27. minutu.

Pobedu domaćoj ekipi doneo je Bamidele Jampolski pogotkom u 70. minutu. Ekipa danskog Kopenhagena pobedila je večeras na svom stadionu Šemrok iz Republike Irske sa 1:0. Strelac jedinog gola bio je Salvi Otesen u četvrtom minutu.

Povezana vest:  Bajković i Kadu produžili ugovore sa Zvezdom

Drugi danski predstavnik u kvalifikacijama za LŠ, ekipe Odensea je kod kuće remizirala 1:1 sa grčkim Panatinaikosom. Gosti su poveli preko Sebastijana Leta u 47. minutu, a konačan rezultat postavio je Tore Reginijusen u poslednjim trenucima meča.