stanojevic_par_vs_genk

KVALIFIKACIJE ZA LIGU ŠAMPIONA

Stanojević: Propustili smo dve meč lopte

Trener fudbalera Partizana Aleksandar Stanojević ocenio je da je njegov tim propustio „dve meč lopte“ u dvomeču sa Genkom u trećem kolu kvalifikacija za Ligu šampiona i da je sam kriv za eliminaciju iz daljeg takmičenja.

Crno-beli su večeras igrali nerešeno 1:1 u Beogradu sa prvakom Belgije, dok je 26. jula u Genku bilo 2:1 za domaći tim. U obe utakmice Partizan je vodio sa 1:0.

-Žao mi je što smo ispali na ovakav način. Mislim da smo pokazali više od Genka u ovom dvomeču. Od ukupno tri gola, protivnik nam je dao dva iz penala. Gledamo, ipak, kroz svoje greške. Propustili smo dve meč lopte – kazao je Stanojević novinarima posle utakmice.

Povezana vest:  Portugal u najjačem sastavu brani titulu na EP

On je dodao da mu je žao navijača, ali da je pobeda ispuštena I „greškama ljudi na koje ne mogu da utiču“. Partizan je večeras poveo golom Nemanje Tomića u 40. minutu, međutim, Jele Fosen je izjednačio iz penala u 57, posle neopreznog igranja rukom Aleksandra Miljkovića.

-U trenutku kada je lopta udarila Miljkovića nije bilo nikoga u krugu od 20 metara oko njega – smatra Stanojević.

Trener crno-belih dodao je da po završetku utakmice nije razgovarao sa Miljkovićem o spornoj situaciji. On je naveo da crno-beli „neće pasti posle eliminacije od Genka.

-Nećemo pasti posle ovoga, iako nam nije lako. Bili smo agresivni, napadali smo, ali moramo da se podignemo i da nastavimo u istom ritmu – zaključio je strateg Partizana.

Trener Genka Frenk Verkauteren ocenio je da su crno-beli bili bolji u prvom, a njegova ekipa u drugom poluvremenu utakmice.

-Bitno je za ceo klub što smo prošli dalje. Utakmica je kao što smo i očekivali bila vrlo teška. Mislim da je Partizan u prvom poluvremenu bio znatno bolji, ali u nastavku smo mi pokozali bolje izdanje – rekao je Verkauteren.

-Srećni smo zbog prolaza dalje, ali smo svesni da je pred nama težak put – dodao je on.

Povezana vest:  Maluda najbolji igrač, Mojes trener meseca u Premijer ligi

Na pitanje novinara da li je rezultat realan, trener belgijskog kluba je odgovorio da to „zavisi od toga za koga navijate“.

-Ako navijate za Partizan mislite da je trebalo da on prođe dalje, a ako ste pristalica Genka, onda ste zadovoljni ishodom – kazao je Verkauteren.

On je dodao da mu je drago što je igrao u „ovakvoj atmosferi“ i pred „navijačima koji su stali iza svog kluba, iako nije prošao dalje“. Susretu na stadionu u Humskoj ulici prisustvovalo je oko 30.000 gledalaca.