mancester_slavlje_2011

SUPERKUP ENGLESKA

Mančester Junajted trijumfovao u Superkupu

Fudbaleri Mančester Junajteda osvojili su engleski Superkup pošto su danas na stadionu Vembli u Londonu posle preokreta bili bolji od gradskog rivala Mančester Sitija sa 3:2 (0:2). Fudbaleri Aleksa Fergusona bolje su delovali tokom čitavog meča, ali je aktuelni osvajač Kupa ekipa Sitija u finišu prvog poluvremena došla do visokog vođstva.

Povezana vest:  Bufon je najbolji golman 21. veka

Siti je poveo u 38. minutu nakon prekida u kome se najbolje snašao odbrambeni igrač Džoel Leskot. Na 2:0 povisio je Edin Džeko u 45. minutu kada je udarcem sa više od 20 metara iznenadio nesigurnog golmana De Heja.

Međutim, Junajted je u 52. minutu preko Krisa Smolinga smanjio rezultat, a šest minuta kasnije Nani je uspeo da izjednači. Isti igrač postigao je pobedonosni pogodak u nadoknadi vremena. Reprezentativac Srbije Nemanja Vidić nosio je kapitensku traku za Junajted, ali ga je na poluvremenu zamenio Džoni Evans, dok je Aleksandar Kolarov odigrao 75. minuta za Mančester Siti.