cesk_fabregas_barsa1

Prvenac Fabregasa za Barselonu u pobedi protiv Napolija

Fudbaleri Barselone ubedljivo su pobedili večeras u prijateljskoj utakmici na svom stadionu italijanski Napoli sa 5:0. Strelac vodećeg gola za aktuelnog evropskog i španskog prvaka bio je Sesks Fabregas, koji se ovog leta vratio u Barselonu posle osam godina provedenih u Arsenalu. On je pogodak postigao u 26. minutu.

Povezana vest:  Gvardiola: Mesija niko neće stići ni za 600 godina

Golmana Napolija Morgana de Sanktisa u prvom poluvremenu savladao je I Sejdu Keita, pet minuta posle Fabregasa, dok su u nastavku meča precizni bili Pedro u 62. i Lionel Meši u 66. i 77. minutu.

Barselona i Napoli nikada nisu igrali utakmicu takmičarskog tipa, ali povezuje ih činjenica da je za oba kluba sa uspehom igrao jedan od najboljih fudbalera svih vremena – Argentinac Dijego Armando Maradona.

Povezana vest:  Australija i Južna Koreja polufinalisti Kupa Azije

Ova dva tima u četvrtak očekuje žreb za grupnu fazu Lige šampiona, dok će se Barselona dan kasnije u Monaku sastati sa Portom u UEFA Super kupu.