Brazil_SP_2014

KVALFIKACIJE ZA SP 2014

Venecuela bolja od Argentine

Golom Fernanda Amorebiete u 61. minutu reprezentacija Venecuele savladala je jutros u Karakasu Argentinu sa 1:0 (0:0) i priredila najveće iznenađenje drugog kola kvalifikacija Južnoameričke zone za Svetsko fudbalsko prvenstvo 2014. godine. Novi selektor argentinskog nacionalnog tima Alehandro Sabelja istakao je da su njegovi izabranici odigrali dobro samo prvih pola sata a onda priznao da je nastavak meča pripao Venecueli koja je zasluženo osvojila sva tri boda.

Povezana vest:  Lalatović: Zvezda je favorit, ali idemo da se nadigravamo

Osim Venecuele pobede su jutros zabeležili još Čile i Kolumbija, dok je duel Paragvaja i Urugvaja završen bez pobednika.

Uspeh Kolumbije ima posebnu težinu jer je ostvaren na gostujućem terenu. Golovima Dorlana Pabona u 48. i Radamela Falkaa u poslednjim trenucima susreta Kolumbijci su savladali Boliviju sa 2:1. Strelac jedinog pogotka za domaćina bio je Valter Flores u 84. minutu.