METALAC-ZVEZDA_kadu_slavi
JELEN SUPERLIGA
Zvezda napunila mrežu Metalca u Lučanima

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su danas u Lučanima ekipu Metalca sa 5:0, u utakmici 8. kola Super lige Srbije.
Dvostruki strelac za Beograđane bio je Kadu, u 14. i 64. minutu, dok su po jedan pogodak postigli Andrija Kaluđerović u 78, Kristijan Borha u 80. i Marko Vešović u 90. minutu.
Zvezda je do prednosti došla posle dodavanja Evandra i preciznog udarca Kadua sa 20 metara. Dvojica Brazilaca kombinovali su i kod drugog gola gostiju, sredinom drugog poluvremena.
Kadu se posle postignutih golova našao u ulozi asistenta, kada je centrirao iz kornera, a Kaluđerović udarcem glavom savladao golmana Metalca. Bio je to prvi gol Zvezdinog napadača ove sezone.
Na 4:0 povisio je Kolumbijac Borha, posle duplog pasa sa Nikolom Petkovićem i preciznog šuta sa sedam metara.
Konačan rezultat postavio je Vešović, koji je u igru ušao u 79. minutu umesto Kadua. On je u finišu utakmice iskoristio grešku u odbrani Metalca i izašao sam pred golmana Živka Živkovića, kojeg je savladao udarcem u donji levi ugao.
Zvezda je sa ovom pobedom došla do vodeće pozicije na tabeli, pošto ima 19 bodova, jedan više od Partizana koji u 17.00 igra kao domaćin protiv Spartaka iz Subotice.
Metalac je ostao na začelju, sa dva osvojena boda.
Veliko iznenađenje priredio je BSK iz Borče, koji je u Užicu slavio sa 1:0 i naneo prvi ovosezonski poraz Slobodi.