Liverpool Lucas Leiva Wayne RooneyMančester Junajted se izvukao na Enfildu, Siti novi lider

Najveći derbi engleskog fudbala između Liverpula i Mančester Junajteda završen je bez pobednika 1:1 (0:0), što je na najbolji način iskoristio Siti, koji je pobedom protiv Aston Vile 4:1 (1:0) preuzeo lidersku poziciju.

Liverpul je poveo golom kapitena Stivena Džerarda u 68. minutu iz slobodnog udarca, ali je četvrtu uzastopnu pobedu „crvenih“ na svom terenu sprečio Meksikanac Havijer „Čičarito“ Hernandez u 81, samo pet minuta nakon što je ušao u igru.

Povezana vest:  Čelsi pokrenuo istragu zbog navijača

Domaćin je u finisu meča imao dve-tri sjajne prilike za pobedu, ali je fantastičan na golu Junajteda bio mladi Španac David De Hea.

Nemanja Vidić nije igrao na ovom meču jer kako je izjavio Ser Aleks Ferguson nije još dovoljno spreman za velike utakmice.

Mančester Siti je rutinski osvojio bodove protiv Aston Vile, a menadžer Roberto Manćini iskoristio je priliku da odmori igrače koji su imali reprezentativne obaveze i sačuva ih za Ligu šampiona.

Povezana vest:  Zvezda ne želi da daje procente od prodaje svojih igrača

Aleksandar Kolarov i Edin Džeko nisu igrali, dok je David Silva na terenu proveo samo 20 minuta. Prvi put ove sezone u Premijer ligi zaigrao je Oven Hargrivs.

Rezultati i strelci osmog kola Premijer lige:

Liverpul – Mančester Junajted 1:1 (Džerard 68 – Hernandez 81)

Mančester Siti – Aston Vila 4:1 (Baloteli 28, Džonson 47, Kompani 52, Milner 71 – Vornok 64)  Kvins Park Rendžers – Blekburn 1:1 (Helguson 16 – Samba 24)

Povezana vest:  Lion optužio turske huligane za nerede na utakmici

Stouk – Fulam 2:0 (Valters 80, Delap 87)

Norič – Svonsi 3:1 (Pilkington 1, 64, Martin 10 – Grejem 12)

Vigan – Bolton 1:3 (Dijam 40 – Rio Koker 4, Ngog 45, Igls 90)

Od 18.30 sastaju se Čelsi i Everton.

Sutra: Vest Bromvič – Vulverhempton (13.00), Arsenal – Sanderlend (14.30), Njukasl – Totenhem (17.00).

Tabela: Mančester Siti 22, Mančester Junajted 20, Čelsi 16 (-1), Njukasl 15 (-1), Liverpul 14….