neuer_bajer_trening

Manuel Nojer primio gol posle 1147 minuta

Svim velikim serijama jednom dođe kraj. Tako je u sinoćnjem dvoboju 3. kola grupe A fudbalske Lige šampiona između Napolija i Bajerna (1:1) u Napulju došao kraj velikoj seriji golmana minhenskog kluba Manuela Nojera.

Naime, do utakmice protiv Napolija Nojer nije primio gol 12 utakmica u nizu, tačnije 1147 minuta. Protiv Napolija je Nojer morao da izvadi loptu iz mreže u 39. minuti. Nakon oštrog ubačaja Mađija, Holger Badštuber je skrenuo loptu u vlastitu mrežu.

Povezana vest:  LIGA EVROPE, Partizan osvojio sva tri boda u Augsburgu

-Nije mi važno zbog primljenog gola nego zato što nismo pobedili – komentirao je golman bavarskog velikana.

A Bajern je svakako imao brojne prilike za postizanje pobedničkog gola. Svakako najveća bila je ona iz 49. minute kada je nakon igranja rukom Canavara u kaznenom prostoru dosuđen jedanaesterac za goste. Njegovom izvođenju pristupio je Mario Gomez, ali blagi udarac skoro posred gola zaustavio je golman Morgan De Santis.

Povezana vest:  SP JUŽNA AFRIKA, Antić saopštio spisak od 30 kandidata za Mundijal

Nemački dnevnik Bild donosi video-dokaz da je Gomez kod izvođenja najstrože kazne bio ometan laserom, ali napadač Bajerna nije tražio opravdanja.

-Nije to bio razlog i ne mogu da tražim opravdanja u okolnostima. Žao mi je zbog ekipe što ga nisam realizovao.