evandro_slavlje_zve-np

JELEN SUPERLIGA

Evandro održao Zvezdin korak u trci za titulu

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su večeras u Beogradu ekipu Novog Pazara sa 3:1 u poslednjoj utakmici devetog kola Superlige i ponovo došli na dva boda zaostatka u odnosu na vodeći Partizan.

Crveno-beli su odlično odigrali prvo poluvreme, ali su u nastavku pali i dozvolili novajliji u Superligi da ih ozbiljno ugrozi u nekoliko navrata i popravi utisak.

Izabranici Roberta Prosinečkog su, u utakmici koja je odigrana pred oko 12.500 gledalaca, poveli već u petom minutu kada je Andrija Kaluđerović iskoristio asistenciju Kristijana Borhe i sa pet metara zatresao mrežu.

Povezana vest:  Bogićević: Očekujem pojačanja za start Superlige

Nakon toga na scenu je stupio dvostruki strelac Evandro. Brazilac je u 16. minutu bio na pravom mestu, kada ga je proigrao raspoloženi Darko Lazović.

Tada je izgledalo da gostima preti katastrofa, ali su Novopazarci uspeli da ostanu na „samo“ dva gola zaostatka. Nadu gostujućim navijačima na Marakani ulio je gol Miloša Bogunovića u 71. minutu. Samo minut kasnije gosti su pogodili i stativu posle slobodnog udarca.

Povezana vest:  Milan pobedio Kataniju, Baloteli se žalio na rasizam

To je, ipak, bilo sve od njih, pošto je u 75. minutu Evandro dobrim udarcem glavom posle kornera postavio konačan rezultat.

Rezultati i strelci devetog kola domaćeg prvenstva:

Javor – Partizan 0:2 (Marković 45, Vukić 62)

Spartak – Rad 0:0

Smederevo – Jagodina 1:2 (Živković 45 – Ðenić 63, Stojanović 73)

BSK – OFK Beograd 1:0 (Radunović 60)

Borac – Sloboda 1:2 (Vilijam 32 – Kovačević 3, Da Silva 21)

Povezana vest:  Vermezovića nisu uplašila dva vezana remija u prvenstvu

Radnički 1923 – Metalac 3:2 (Kostić 2, Spalević 49, 76 – Svojić 4, 73)

Vojvodina – Hajduk 4:0 (Medojević 39, Merebašvili 43, Škuletić 49, Stevanović 73)

Crvena zvezda – Novi Pazar 3:1 (Kaluđerović 5, Evandro 16, 75 – Bogunović 71)

Tabela: Partizan 24, Crvena zvezda 22, Radnički 17, Sloboda 18, Jagodna 16, Vojvodina 16, Hajduk 13, Spartak 13, BSK 12, Rad 11, OFK Beograd 10, itd.