bosko_jankovic

Gol Jankovića protiv Rome, prvi poraz Udinezea

Reprezentativac Srbije Boško Janković postigao je večeras gol u pobedi Ðenove od 2:1 protiv gostujuće Rome u osmom kolu italijanske Serije A, dok je ekipa Udinezea protiv domaćeg Napolija doživela prvi poraz u šampionatu (2:0).
Na utakmici u Ðenovi srpski reprezentativac zatresao je mrežu Rome u 38. minutu, ali su gosti izjednačili preko Fabija Borinija u 82. minutu. Veliku pobedu domaćinu doneo je Juraj Kucka samo minut pre kraja utakmice.
Napoli je protiv Udinezea došao do pobede golovima u prvom delu utakmice, a strelci su bili Ezekil Laveci i Kristijan Mađo. Srpski fudbaler Dušan Basta odigrao je svih 90 minuta za Udineze.
Ekipa Milana se ubedljivom pobedom nad Parmom od 4:1 vratila u vrh tabele. Utakmicu je obeležio igrač sredine terena Antonio Noćerino koji je postigao het-trik.
Još jedno razočarenje svojim navijačima priredio je Inter, koji je na gostovanju Atalanti odigrao samo 1:1. Domaćin je mogao i do pobede, ali Herman u 90. minutu nije iskoristio penal.
Bivši kapiten Srbije Dejan Stanković odigrao je ceo meč za neroazure.