spanija_logo

Pobede Espanjola i Atletika Bilbao

U preostalim utakmicama 9. kola fudbalskog prvenstva Španije Espanjol je večeras na domaćem terenu savladao Betis sa 1:0, dok je Atletik Bilbao, takođe kao domaćin, bio bolji od Atletika Madrid – 3:0.
Espanjol se petom pobedom ove sezone „ugurao“ u gornji deo tabele, a uspeh je izborio pogotkom Pandijanija u 75. minutu. Povratnik u elitu Betis je nakon sjajnog starta nastavio seriju slabih rezultata.
Baskijci su osvojili važne bodove protiv gostiju iz Madrida i sada zauzimaju osmu poziciju na tabeli Primere. Otpor protivnika srušili su u drugom poluvremenu, a strelci su bili Ljorente u 67. i 71. i Tokero u 75. minutu.
Odigrano juče: Hetafe – Osasuna 2:2, Levante – Sosijedad 3:2, Rajo Valjekano – Malaga 2:0, Majorka – Sporting Hihon 1:2, Real Madrid – Viljareal 3:0, Saragosa – Valensija 0:1.
Odigrano u utorak: Granada – Barselona 0:1, Sevilja – Rasing Santander 2:2.
Tabela: Levante 23 boda, Real Madrid 22, Barselona 21, Valensija 18, Sevilja 17, Espanjol 15, Malaga 13, Atletik Bilbao 12, itd.
Povezana vest:  Širi spisak selektora A tima Dragana Stojkovića za mečeve u novembru