Demba_Ba

Novi trijumf Njukasla za treće mesto u Premijer ligi

Fudbaleri Njukasla savladali su večeras na gostujećem terenu ekipu Stouka sa 3:1, u preostaloj utakmici 10. kola engleske Premijer lige.
Novim trijumfom, šestim ove sezone, Njukasl je nastavio impresivnu seriju i neočekivano preuzeo treću poziciju na tabeli sa šest bodova zaostatka za vodećim Mančester Sitijem.
Popularni tim „svraka“ potvrdio se kao najprijatnije iznenađenje dosadašnjeg dela šampionata i uz Mančester Siti za sada je jedini neporažen u Premijer ligi.
Junak susreta u Stouku bio je trostruki strelac, senegalski reprezentativac Demba Ba, koji je protivničku mrežu zatresao u 12, 40. i 81. minutu iz penala. Počasni gol za domaćina postigao je Volters u 75. minutu iz penala.
Odigrano juče: Totenhem – Kvins Park Rendžers 3:1.
Odigrano u subotu: Vest Bromvič Albion – Liverpul 0:2, Mančester Siti – Vulverhempton 3:1, Norič – Blekburn 3:3, Sanderlend – Aston Vila 2:2, Svonsi – Bolton 3:1, Vigan – Fulam 0:2, Everton – Mančester Junajted 0:1, Čelsi – Arsenal 3:5.
Tabela: Mančester Siti 28 bodova, Mančester Junajted 23, Njukasl 22, Čelsi 19, Totenhem 19, Liverpul 18, Arsenal 16, Norič 13, itd.
Povezana vest:  Pele: Kuba će vrlo brzo imati ekipu na Mundijalu