brazil_slavlje

Brazil pobedio Egipat, jubilej Hasana

Fudbalska reprezentacija Brazila savladala je večeras u prijateljskoj utakmici u Dohi selekciju Egipta sa 2:0 (1:0). Oba pogotka postigao je Žonas Oliveira u 39. i 59. minutu.

Petostruki svetski prvaci su prošlog četvrtka u Libervilu, takođe u prijateljskom susretu, istim rezultatom (2:0) pobedili selekciju Gabona.

Večerašnji meč u Kataru obeležio je jubilej egipatskog igrača sredine terena Ahmeda Hasana, koji je izjednačio svetski rekord po broju zvaničnih reprezentativnih nastupa.

Povezana vest:  UEFA FUTSAL EURO 2016, Kovačević: Igrači ostavili srce na terenu

Hasan (36) je debitovao za Egipat kao dvadesetogodišnjak krajem 1995, a u dresu nacionalnog tima odigrao je večeras protiv Brazila 178. međunarodni meč, pa se izjednačio sa dosadašnjim rekorderom, bivšim golmanom reprezentacije Saudijske Arabije Mohamedom Al Dajeom.

Kada je Hasan u 73. minutu ulazio u igru odmah mu je data kapitenska traka sa ruke Vaela Gome, koji je došao do aut linije i poželeo mu dobrodošlicu na terenu.