Maxi Rodriguez scores goal

Liverpul dobio derbi protiv Čelsija

U derbi utakmici 12. kola engleske Premijer lige fudbaleri Liverpula savladali su danas u Londonu ekipu domaćeg Čelsija sa 2:1 (1:0).
Ovim veoma značajnim uspehom Liverpul je preuzeo šesto mesto na tabeli sa realnim šansama da se u nastavku sezone umeša u borbu za vrh. „Crveni“ sada imaju 22 boda, koliko i njihov današnji rival na četvrtoj poziciji sa boljom gol-razlikom, a oba tima zaostaju 12 bodova za vodećim Mančester Sitijem.
Gosti su do slavlja na Stamford Bridžu došli golovima Maksija Rodrigesa u 34. i Džonsona u 87, a strelac za domaćina bio je Staridž u 55. minutu.
U preostalom meču 12. kola sutra se sastaju Totenhem i Aston Vila.
Odigrano u subotu: Everton – Vulverhempton 2:1, Mančester – Siti – Njukasl 3:1, Norič – Arsenal 1:2, Stouk – Kvins Park Rendžers 2:3, Sanderlend – Fulam 0:0, Svonsi – Mančester Junajted 0:1, Vest Bromvič Albion – Bolton 2:1, Vigan – Blekburn 3:3.
Tabela: Mančester Siti 34 boda, Mančester Junajted 29, Njukasl 25, Čelsi 22, Totenhem 22, Liverpul 22, Arsenal 22, Aston Vila 15, itd.