apoel_zenit

LIGA ŠAMPIONA

Grupa G: APOEL se plasirao u drugu fazu

Fudbaleri kiparskog APOEL-a plasirali su se u drugu fazu Lige šampiona pošto su večeras na u gostima odigrali nerešeno s ruskim Zenitom 0:0 u petom kolu Grupe G. APOEL je i dalje bez poraza i ima devet bodova iz pet utakmica, a na drugom mestu je Zenit sa osam. Porto ima pet, ali i utakmicu manje. Na poslednjem mestu je ukrajinski Šahtjor sa dva boda.

Povezana vest:  SP BRAZIL 2014, Bez postupka protiv Zunige, Silva ne igra polufinale SP

Meč u Sankt Peterburgu prekinut je početkom drugog poluvremena jer su domaći navijači ubacivali baklje u teren, ali je posle 15-ak minuta nastavljen. Igrači Zenita bili su bolji tokom celog meča, ali nisu uspeli da iskoriste nijednu od brojnih prilika.

APOEL je postao prvi kiparski klub koji se plasirao u eliminacionu fazu Lige šampiona. Utakmica Šahtjor – Porto igra se večeras od 20.45.