Javier_Hernandez_Steven_Taylor

Mančester Junajtedu samo bod protiv Njukasla

Fudbaleri Mančester Junajteda propustili su priliku da se približe vodećem na tabeli Premijer Lige gradskom rivalu Mančester Sitiju pošto su danas na domaćem terenu igrali protiv Njukasla nerešeno 1:1.Aktuelni engleski šampion je na ispunjenom „Old Trafordu“ dominirao i imao prednost od 49. minuta golom Ernandesa, ali je Njukasl uspeo da izjednači iz penala u 64. minutu preko Dembe Ba i u nastavku grčevitom borbom sačuva bod.
Mančester Junajted sada zaostaje četiri boda za Sitijem, koji ima utakmicu manje.
Kapiten domaćina srpski internacionalac Nemanja Vidić bio je stub odbrane ekipe i odigrao je celu utakmicu.
Značajne pobede ostvarili su Čelsi kod kuće nad Vulverhemptonom (3:0) i Totenhem u gostima nad Vest Bromvičem (3:1), a iznenađenje je priredio Vigan slaveći u Sanderlendu (2:1).
Današnji rezultati: Bolton – Everton 0:2, Čelsi – Vulverhempton 3:0, Mančester Junajted – Njukasl 1:1, Norič – Kvins Park Rendžers 2:1, Stouk – Blekburn 3:1, Sanderlend – Vigan 1:2, Vest Bromvič Albion – Totenhem 1:3.