Montpellier_Lorient_Dernis_Giroud

Monpelje ubedljivom pobedom čuva vrh

Fudbaleri Monpeljea večeras su na svom stadionu ubedljivo savladali Lorijen sa 4:0 u utakmici 16. kola prvenstva Francuske i sada imaju šest bodova više od drugoplasiranog Pari Sen Žermena koji u nedelju dočekuje Okser.
Monpelje je poveo u 27. minutu preko Žefrija Dernisa, a prednost je duplirao Olivije Žiro u 47. minutu. DŽon Utaka je u 62. minutu dao treći gol za domaćina, a konačan rezultat postavio je Remi Kabela četiri minuta pre kraja.
Novajlija u prvoj ligi, Evijan pobedio je na svom stadionu Valensijen sa 2:1, koji je od 14. minuta igrao bez isključenog Mirina. Domaćin je do tri boda došao pogocima Olivijea Sorlina u 26. i kapitena Sedrika Barbose u 33. minutu.
Poslednjeplasirani Ajačio kod kuće je izgubio od ekipe Lila sa 3:2, a pobedu gostima doneo je Eden Hazar u 80. minutu iz penala. Prva dva gola za Lil dali su Ludovik Obranijak i crnogorski internacionalac Marko Baša.
Ekipa Dižona odigrala je bez golova protiv gostujućeg Sošoa, dok su Brest i Sent Etjen remizirali 2:2.

Povezana vest:  Lalatović: Moramo da pobedimo, makar i sa pionirima