rad_zvezda_14_kolo

JELEN SUPER LIGA
Zvezda do pobede u nadoknadi vremena

Fudbaleri Crvene zvezde uz dosta muke uspeli su da pobede Rad sa 2:1 (0:1) u utakmici 14. kola domaćeg prvenstva i tako donekle poprave atmosferu u svojim redovima posle burnih dešavanja u protekloj nedelji.
Rad je poveo golom Ivana Rogača u 39, izjednačio je Evandro u 59. minutu, a pobedu Zvezdi doneo je Andrija Kaluđerović golom u trećem minutu sudijske nadoknade.
Domaći fudbaleri su nešto bolje otvorili meč, ali je Zvezda potom preuzela inicijativu i diktirala ritam do kraja susreta.
Izabranici trenera Roberta Prosinečkog nisu prikazali sjajnu igru, ali su uspeli da izjednače i sasvim zasluženo u poslednjim trenucima meča dođu do pobede.
Zvezda je posebno bila dominantna u drugom poluvremenu, ali kao i u prvom delu njeni igrači nisu uspevali da ozbiljno priprete golmanu Daniloviću.
Rad se u tim trenucima potpuno povukao, branio sa svoje polovine u nadi da iz kontre pripreti crveno-belima.
Utakmici je prisustvovalo 2.000 gledalaca, a nije bilo navijača
Rada koji su bojkotovali susret, jer se meč igrao na stadionu Obilića umesto na Banjici.
U drugoj utakmici Sloboda je u Kuli posle preokreta i dva auto gola uspela da stigne do sedme pobede u dosadašnjem delu prvenstva.