Arturo_Vidal_Juventus

Juventus ponovo prvi, Fiorentina ubedljiva protiv Rome

Fudbaleri Juventusa preuzeli su vrh tabele pošto su danas u 14. kolu italijanske Serije A pobedili Chezenu sa 2:0 (0:0).
Juventus je otpor protivnika slomio u drugom poluvremenu i sa nova tri boda pretakao u vrhu tabele Milan i Udineze.
Mrežu Ćezene načeo je Markizio u 72. minutu, a na 2:0 povisio je Vidal, nakon jedanaesterca koji je skrivio golman Frančesko Antonioli.
Fiorentina je kod kuće savladala Romu sa 3:0 (2:0) i stigla do tek četvrte pobede u šampionatu.
Crnogorski reprezentativac Stevan Jovetić doveo je svoj tim u vođstvo u 16. minutu iz penala, na 2:0 povisio je Gamberini, dok je konačan rezultat postigao Silva u finišu susreta, takođe sa bele tačke.
Rimljani su od 16. minuta igrali bez Huana, dok je crveni karton u 85. minutu zaradio i Bojan Krkić, koji je skrivio drugi penal za Fiorentinu.
Ekipa Kaljarija priredila iznenađenje protiv Katanije i posle niza mečeva bez pobede slavila minimalnim rezultatom.
Matija Nastasić odigrao je ceo susret za Firentinu, dok su Miloš Krasić i Adem Ljajić pobede svojih timova posmatrali sa klupe.