Lyon_Toulouse_Ederson_Kone

Pobede Liona i PSŽ-a

Fudbaleri Pari Sen Žermena savladali su večeras na domaćem terenu ekipu Oksera sa 3:2, pa su na tabeli prvenstva Francuske ostali na drugoj poziciji sa tri boda zaostatka za vodećim Monpeljeom.
Nakon slabe igre u prvom poluvremenu, strelci su se probudili u nastavku, pa je favorizovani domaćin izborio dragocen uspeh golovima Žalea u 52, Meneza u 76. i Nenea u 81. iz penala. Pogotke za Okser postigli su Oliječ u 59. i Dudka u 87. minutu.
Važne bodove osvojio je i Olimpik iz Liona pobedom kod kuće nad Tuluzom identičnim rezultatom (3:2), ali je malo nedostajalo da prokocka ubedljivu prednost. Olimpik je do 66. minuta vodio sa 3:0 golovima Konea (38), Edersona (52) i Lisandra Lopeza (66. penal), ali je u finišu dozvolio gostima da se razmahnu i ozbiljno zaprete.
Tuluz, međutim, nije imao snage za preokret, pa je na kraju samo ublažio poraz pogocima Buluta u 68. i Sisokoa u 75. minutu iz penala.
U preostalom meču 16. kola Bordo je na domaćem terenu pobedio Nansi sa 2:0.
Odigrano u subotu: Ajačio – Lil 2:3, Dižon – Sošo 0:0, Evijan – Valensijen 2:1, Monpelje – Lorijan 4:0, Nica – Ren 2:0, Brest – Sent Etjen 2:2.
Odigrano u petak: Kaen – Olimpik Marsej 1:2.
Tabela: Monpelje 36 bodova, Pari Sen Žermen 33, Lil 31, Olimpik Lion 29, Ren 28, Tuluz 26, Olimpik Marsej i Sent Etjen po 24, itd.