Pobede Verdera i Štutgarta, novi poraz Herte

Werder-Bremen_logo copyEkipe Verdera i Štutgarta zabeležili su danas pobede u utakmicama 24. kola fudbalskog prvenstva Nemačke.
Verder je na gostovanju kod Majnca pobedio sa 2:1 i upisao četvrtu prvenstvenu utakmicu bez poraza.
Gosti su došli u vođstvo pogotkom Tima Borovskog u 32. minutu, a izjednačio je Aristid Bans u 45. minutu.
Pobedonosni gol za „zelene“ iz Bremena postigao je Sebastijan Predl u 50. minutu.
Istim rezultatom, fudbaleri Štutgarta savladali su na svom terenu Ajntraht iz Frankfurta.
Gosti su poveli pogotkom Benjamina Kolera u 39. minutu, ali je Kakau, sa dva gola u 41. i 45. minutu doneo potpuni preokret i pobedu Štutgartu.
Reprezentativac Srbije i član Štutgarta Zdravko Kuzmanović ušao je u igru u 69. minutu.
Poslednjeplasirana Herta doživela je u Berlinu 15. poraz u sezoni, a slavio je gostujući Hofenhajm sa 2:0. Golove za goste dali su Demba Ba u 35. i Vedad Ibišević u 90. minutu.