huntelaar_pose_389

Šalke pobedom protiv Herte do drugog mesta na tabeli

Fudbaleri Šalkea pobedili su večeras Hertu sa 2:1 u prvom meču 16. kola Bundeslige i probili se na drugo mesto na tabeli.
Šalke je na gostovanju u Berlinu poveo u 20. minutu preko najboljeg strelca lige Jana Klasa Huntelara koji je postigao svoj 15 gol u prvenstvu.
Ipak, domaćini su uspeli da izjednače samo pet minuta kasnije kada je na asistenciju Rafaela, Gustavo Ramos glavom poravnao rezultat.
Efikasno prvo poluvreme kompletirao je Finac Temu Puki koji je posle dodavanja Raula doveo tim iz Gelzenkirhena u vođstvo od 2:1 što je bio i konačan rezultat.
Šalke se pobedom probio na drugo mesto na tabeli i ima 31. bod koliko i prvoplasirani minhenski Bajern.
Bajern će svoju utakmicu 16. kola igrati u nedelju na gostovanju u Štutgartu.
Povezana vest:  SVETSKO PRVENSTVO-MEKSIKO-1986, Rezultati "plavih" u kvalifikacijama