fca_bmg_fca_jubel

Poraz Borusije Menhengladbah od Augzburga

Fudbaleri Borusije Menhengladbah koji se nalaze na 4. poziciji u prvenstvu Nemačke poraženi su danas
u gostima kod Augzburga sa 1:0, u utakmici 16. kola prvenstva Nemačke.
Jedini gol u meču postigao je Jan Ingver Kalsen Braker u 51. minutu. Augzburg je ovom pobedom pobegao sa začelja tabele i poslednju poziciju u Bundesligi prepustio Frajburgu, koji je izgubio na gostovanju kod desetoplasiranog Kelna sa 4:0.
Po dva gola za Keln postigli su Kristijan Klemens i Lukas Podolski.
Ubedljivu pobedu ostvario je i Verder, pošto je sa 4:1 na svom terenu pobedio Volfsburg. Klub iz Bremena peti je na tabeli, dok je Volfsburg 14, sa tri boda više od timova koji se nalaze u zoni ispadanja.
Strelci za Verder bili su Sokratis Papastahopulos u 18, Klaudio Pizaro u 45, Markus Rozengerg u 55. i Marko Arnautović u 71. minutu. Utešni gol za goste dao je Marsel Šafer četiri minuta pre kraja.
Osmoplasirani Hofenhajm je kao gost bio bolji od petnaestoplasiranog Nirnberga sa 2:0, u utakmici u kojoj je isključen po jedan igrač u oba tima.
Domaćin je u 40. minutu ostao bez Timotija Čendlera, dok je kod gostiju Marvin Komper dobio crveni karton u 90. minutu.
Oba gola za Hofenhajm postigao je reprezentativac Bosne i Hercegovine Vedad Ibišević, u 39. i 56. minutu.
Dvanestoplasirani Hamburg i trinaestoplasirani Majnc igrali su meč bez golova.
Povezana vest:  Nikolić: Odigrali smo najslabiju utakmicu ove godine