miroslav-klose-lazio

Klose za preokret Lacija u Lećeu

Fudbaleri Lacija savladali su večeras u gostima ekipu Lećea sa 3:2 u prvoj utakmici 15. kola Serije A, a trijumf „nebesko plavima“ doneo je Miroslav Klose golom u 87. minutu.
Ovom pobedom ekipa iz Rima izbila je, makar do sutra, na drugo mesto na tabeli i još jednom potvrdila da je ozbiljan konkurent u borbi za titulu.
Domaćin je poveo preko Davide di Mikelea u 12. minutu iz penala, a Klose je izjednačio u 28. minutu. Vođstvo gostima doneo je Lorik Cana u 47. minutu, izjednačio je Stefano Ferario u 57. minutu, a potom je Klose rešio pobednika u završnici meča.
Reprezentativac Srbije Nenad Tomović igrao je za Leće u prvom poluvremenu, a potom ga je zamenio Manuel Ðandonato.
Fudbaleri Ðenove su u derbiju donjeg dela tabele slavili protiv domaće Sijene sa 2:0. Za poraženu ekipu branio je Željko Brkić, dok je Boško Janković u 72. minutu zamenio Emilijana Moretija u timu Ðenove.