Sochaux_PSG_Gameiro

PSŽ ponovo na vrhu, poraz Monpeljea

Fudbaleri Pari Sen Žermena pobedili su večeras na gostovanju ekipu Sošoa sa 1:0 u 17. kolu prvenstva Francuske i sada ponovo dele prvo mesto na tabeli sa Monpeljeom koji je istim rezultatom izgubio od domaćeg Valensijena. Jedini pogodak na utakmici u Sošou postigao je napadač Kevin Gameiro u 20. minutu, a srpski fudbaler Milan Biševac odigrao je ceo meč za PSŽ.
Ekipa Monpeljea je u Valensijenu doživela prvi poraz u poslednjih devet prvenstvenih utakmica. Domaćinu će ova pobeda mnogo značiti u borbi za opstanak u elitnom društvu.
Tri boda Valensijenu doneo je alžirski internacionalac Fued Kadir pogotkom u 46. minutu.
Fudbaleri Rena razočarali su navijače na svom stadionu, pošto su odigrali samo 1:1 protiv Bresta, dok je Sent Etjen pobedom od 2:0 nad gostujućim Kaenom najavio borbu za mesto pri vrhu tabele.