Arsenal u završnici meča došao do pobede nad Stoukom

Arsenal-logoFudbaleri Arsenala pobedili su večeras domaći Stouk siti sa 3:1 u utakmici 28. kola engleskog prvenstva i vratili se u trku za titulu šampiona.
Domaćin je bolje počeo utakmicu i poveo golom Denija Pua u osmom minutu. Navijači Arsenala na izjednačujući pogodak čekali su do 32. minuta, kada je mrežu Stouka zatresao Niklas Bendtner.
U 66. minutu Stouk je ostao sa desetoricom fudbalera na terenu, pošto je crveni karton zbog veoma oštrog prekršaja na Remziju zaradio Šoukros.
Tobdžije su brojčanu prednost iskoristile tek u poslednjih nekoliko minuta utakmice.
U 89. minutu Pu je u kaznenom prostoru igrao rukom, a siguran izvođač penala bio je Fransesk Fabregas.
Kada su svi na stadionu očekivali da se meč završi rezultatom 2:1, Arsenal je postigao i treći gol, a strelac je bio štoper Tomas Vermalen.
Tobdžije zauzimaju treće mesto na tabeli sa 58 bodova, dva manje od drugoplasiranog Mančester junajteda i tri manje od vodećeg Čelsija.