francesko_toti_2010

Podela bodova na derbiju u Rimu

U preostaloj utakmici 14. kola italijanske Serije A fudbaleri Rome i Juventusa igrali su večeras u Rimu nerešeno 1:1. Roma je propustila priliku da se pobedom približi gornjem delu tabele, iako je povela već u petom minutu golom De Rosija. Juventus je izjednačio u 61. minutu preko Kjelinija, ali je domaćin posle samo dva minuta bio u šansi da iz jedanaesterca stekne novu prednost.

Povezana vest:  Mediji: Matić u januaru prelazi u Real Madrid

Kapiten Toti je, međutim, razočarao navijače pošto je njegov udarac sa „bele tačke“ odbranio reprezentativni golman Bufon. Gosti su ovim rezultatom preuzeli vođstvo na tabeli sa 30 bodova, koliko ima i drugoplasirani Udineze.

Srpski reprezentativac Miloš Krasić ponovo nije bio u kombinaciji za sastav Juventusa. Odigrano juče: Novara – Napoli 1:1, Atalanta – Katanija 1:1, Bolonja – Milan 2:2, Kaljari – Parma 0:0, Udineze – Kjevo 2:1.

Povezana vest:  Toti se uz suze navijača i saigrača oprostio od Rome

Odigrano u subotu: Inter – Fiorentina 2:0, Leče – Lacio 2:3, Palermo – Chezena 0:1, Sijena – Ðenova 0:2.

Tabela: Juventus i Udineze po 30 bodova, Milan i Lacio po 28, Napoli 21, Palermo 20, Ðenova, Kaljar, Roma i Katanija po 18, itd.