santos_sp

Santos u finalu, čeka se Barselona

Fudbaleri brazilskog Santosa plasirali su se u finale Svetskog klupskog prvenstva, pošto su danas u polufinalu sa 3:1 (2:0) savladali šampiona Azije japansku Kašivu. Sva tri pogotka najboljeg tima Južne Amerike bila su pravo remek delo. Prvo je Nejmar u 19. minutu postigao fenomenalan gol udarcem sa dvedesetak metara, samo pet minuta kasnije nešto slično uradio je Borhes, dok je treći pogodak dao Danilo u 63. minutu iz slobodnog udarca.

Povezana vest:  Švajcarska posle 56 godina savladala Nemačku

Jedini strelac za Kašivu bio je Sakai u 54. minutu. Santos će u nedelju 18. decembra u finalu igrati protiv pobednika drugog polufinalnog duela između šampiona Evrope Barselone i prvaka Azije katarskog Al Sada. Taj meč na programu je sutra od 11.30 časova po našem vremenu.