Ubedljiva pobeda Reala, uspeh Saragose

Logo_Real_MadridFudbaleri madridskog Reala pobedili su večeras domaći tim Tenerife sa 5:1 u utakmici 24. kola španskog prvenstva, dok je Saragosa slavila na gostovanju kod Hetafea sa 2:0.
Real je ovom pobedom preuzeo prvo mesto na tabeli od Barselone, koja ima bod manje, ali i utakmicu manje.
Madriđani su protiv Tenerifa poveli u 29. minutu golom Gonazala Iguaina, a isti igrač je u 42. minutu povisio na 2:0.
Domaća ekipa u 46. minutu smanjila je zaostatak preko Ajozea, ali je samo dva minuta kasnije treći pogodak za Real dao Kaka.
U 80. minutu Kristijano Ronaldo je preciznim udarcem sa „bele tačke“ povisio na 4:1, a ubedljivu pobedu Reala potvrdio je kapiten Raul u 90. minutu.
Saragosa je protiv Hetafea do važne pobede u borbi za opstanak došla golovima Čileanca Umberta Suaza u trećem i 20. minutu.

Povezana vest:  Barselona bez Alveša i Pujola protiv Atletik Bilbaa