scf_bvb_guendogan_tor

Dortmund ubedljiv u Frajburgu, Nirnberg u Leverkuzenu

Fudbaleri Borusije Dortmund održali su korak za vodećim Bajernom iz Minhena, pošto su danas u 17. kolu prvenstva Nemačke u gostima pobedili Frajburg sa 4:1.
Dortmund sada ima 34 boda, tri manje od Bavaraca, dok je Frajburg ostao na poslednjem mestu Bundeslige sa 13.
Strelci za aktuelnog šampiona Nemačke bili su Robert Levandovski u 7. i 70, Ilkaj Gundogan u 44. i Kevin Groskrojrc u 59. minutu. Jedini gol za domaći tim postigao je Jan Rozental u 34. minutu.
Ekipa Nirnberga pobedila je na gostovanju u Leverkuzenu domaći Bajer sa 3:0 i tako pobegla iz zone ispadanja. Bajer je ostao šesti na tabeli.
Golove za goste postigli su Danijel Didavi u 8, Jens Hegeler u 22. I Tomas Pekhart u 73. minutu.
Volfsburg je sa 1:0 pobedio na svom terenu Štutgart pogotkom Sebastijana Poltera u 74. minutu.
Reprezentativac Srbije Zdravko Kuzmanović bio je među rezervnim igračima gostujućeg tima, ali nije ulazio u igru.
Za razliku od njega, Gojko Kačar je do 75. minuta bio u postavi Hamburga, koji je kao domaćin igrao 1:1 sa Augzburgom.
Istim rezultatom završen je i meč Hofenhajm – Herta.
Povezana vest:  Milojević: Gledamo svoja posla, ne razmišljamo o tabeli