Bosko_jankovic_Genoa

Poraz Udinezea, Juventusu samo bod, gol Jankovića

Fudbaleri Đenove pobedili su danas u 18. kolu italijanskog šampionata Udineze sa 3:2 uz jedan pogodak srpskog fudbalera Boška Jankovića, dok je Juventus igrao nerešeno sa Kaljarijem 1:1.
Gosti iz Udina su poveli već u 14. minutu kada je Damjano Feroneti pogodio mrežu Đenovljana. To je bio rezultat prvog dela mela da bi u drugom delu najpre Andreas Grankvist u 49. minutu izjednačio da bi dva minuta kasnije Boško Janković doneo prednost domaćem timu.
U 71. minutu Argentinac Rodrigo Palasio je povisio na 3:1 i time upotpunio preokret domaćina.
Ipak nekoliko trenutaka kasnije fudbaler Đenove Marko Rosi je dobio drugi žuti karton pa je morao da napusti igru.
Najbolji strelac Udinezea Antonio Di Natale već je u sledećem minute iskoristio prednost i smanjio na 3:2, ali Udineze nije imao snage za preokret.
Juventus je propustio priliku da odmakne rivalima iz Milana koji se u gradskom derbiju sastaju veleras pošto je na svom terenu igrao nerešeno sa Kaljerijem.
Torinski tim je poveo već na startu utakmice kada je strelac bio Mirko Vulinić , ali su gosti sa Sardinije uzvratili istom merom na početku drugog kada je izjednačio Andrea Kosu.
Propuste Udinezea i Juventusa iskoristio je Lacio koji je na svom terenu savladao Atalantu sa 2:0.
Strelci za rimski klub bili su Ernanes iz penala i Miroslav Klose koji je u nadoknadi vremena potvrdio pobedu.
Lacio se pobedom približio na samo bod od trećeplasiranog Udinezea dok za vodećim Juventusom zaostaje pet bodova.
U derbiju začelja tabele Ćezena je savladala Novaru sa 3:1, dok je Parma bila bolja od Sijene istim rezultatom.
Iznenađujuću pobedu u gostima ostvario je i poslednjeplasirani Lele koji je minimalno trijumfovao na gostovanju u Firenci.
Minimalnim rezultatom od 1:0 Kijevo je savladao Palermo i pretekao ga na tabeli.
Derbi kola igra se večeras u Milanu gde se sastaju gradski rivali Inter i Milan.