Clint_Dempsey_Fulham_Newcastle

Dempsi srušio Njukasl, KPR beži sa dna

Fudbaleri Fulama pobedili su danas u Londonu ekipu Njukasla sa 5:2 u utakmici 22. kola engleske Premijer lige, dok je Kvins Park Rendžers trijumfovao protiv poslednjeplasiranog Vigana sa 3:1.
Junak utakmice u Londonu bio je strelac het-trika Klint Dempsi koji je mrežu „svraka“ sa severa Engleske zatresao u 59, 65. i 89. minutu. Njukaslu nije pomoglo ni to što je prvi postigao gol na utakmici, a strelac je bio Deni Gatri u 43. minutu.
Ekipa Kvins Park Rendžersa je pobedom nad Viganom pobegla iz „opasne“ zone, a pogotke za londonski tim postigli su Helguson, Busaki i Smit.
Blekburn je na gostovanju Evertonu (1:1) osvojio važan bod u borbi za opstanak, a srpski fudbaler Radosav Petrović odigrao je svih 90 minuta za Roverse.
Aston Vila je u gostima savladala Vulverhempton sa 3:2, a dvostruki strelac za goste bio je Robi Kin.
Srpski fudbaler Nenad Milijaš ušao je u igru u 58. minutu, kada je u timu Vulvsa zamenio Emanuela Frimponga. Domaćin je od 74. minuta igrao bez isključenog Karla Henrija.

Rezultati i strelci u 22. kolu:
Norič – Čelsi 0:0
Everton – Blekburn 1:1 (Kejhil 24 – Gudvil 72)
Fulam – Njukasl 5:2 (Marfi 52. penal, Dempsi 59, 65, 89, Zamora 68. penal – Gatri 43, Ben Arfa 85)
KPR – Vigan 3:1 (Helguson 33. penal, Busaki 45, Smit 81 – Rodalega 66)
Stouk – Vest Bromvič 1:2 (DŽerom 86 – Morison 35, Dorans 90)
Sanderlend – Svonsi 2:0 (Sesenjon 14, Gardner 85)
Vulverhempton – Aston Vila 2:3 (Kajtli 21, Edvards 31 – Bent 11. penal, Kin 51, Kin 85)