Africa_Cup_of_Nations_2012

AFRIČKI KUP NACIJA 2012
Pobede Ekvatorijalne Gvineje i Zambije na startu turnira

Fudbaleri Ekvatorijalne Gvineje, jednog od domaćina Afričkog kupa nacija, pobedili su večeras u Bati selekciju Libije sa 1:0 na otvaranju kontinentalnog šampionata.
Strelac jedinog pogotka na utakmici bio je vezni igrač Havijer Balboa u 87. minutu.
Fudbalska reprezentacija Zambije je u drugom meču prvog dana takmičenja savladala je večeras u Bati reprezentaciju Senegala sa 2:1 u prvom kolu A grupe Afričkog kupa nacija koji se igra u Ekvatorijalnoj Gvineji i Gabonu.
Pogotke za Zambiju postigli su Emanuel Majuka u 12. i Rejnford Kalaba u 20. minutu. Strelac jedinog gola za Senegal bio je Dejm Ndoj u 74. minutu.
Titulu prvaka Afrike na prošlom šampionatu osvojio je Egipat, koji se nije kvalifikovao za ovogodišnji turnir.
Ovaj šampionat zajedno organizuju Ekvatorijalna Gvineja i Gabon.

Povezana vest:  Nova optužnica protiv Zdravka Mamića zbog izvlačenja novca iz Dinama