Africa_Cup_of_Nations_2012

Gana i Mali u četvrtfinalu

Fudbalske reprezentacije Gane i Malija plasirale su se u četvrtfinale Kupa afričkih nacija posle večerašnjih utakmica trećeg kola D grupe. Izabranici selektora Gorana Stevanovića igrali su nerešeno sa selekcijom Gvineje 1:1 (1:1) i tako zauzeli prvo mesto u grupi.

Gana je povela u 28. minutu preko Agemang – Badua, a izjednačio je Kamara u finušu prvog poluvremena. Plasman u narednu rundu takmičenja obezbedio je i Mali, pošto je u drugom meču pobedio selekciju Bocvane sa 2:1 (0:0).

Povezana vest:  FIFA suspendovala Marokanca na šest meseci zbog kanabisa

Gol odluke za Mali postigao je Sejdu Keita u 74. minutu. Konačna tabela: Gana 7 bodova, Mali 6, Gvineja 4, Bocvana 0. U četvrtfinalu afričkog Kupa nacija 4. februara igraće Zambija – Sudan i Obala Slonovače – Ekvatorijalna Gvineja, a 5. februara Gabon – Mali i Tunis – Gana.