nemacka_logo copy

Samo Hanover pobedio, kiks Šalkea

Fudbaleri Hanovera pobedili su danas u Berlinu domaću Hertu sa 1:0 u utakmici 20. kola Bundeslige, dok su preostale četiri utakmice završene nerešenim rezultatima.  Strelac jedinog pogotka za Hanover na Olimpijskom stadionu Berlinu bio je Mohamed Abdulaj u 68. minutu.

Ekipa Šalkea je u Gelzenkirhenu odigrala 1:1 protiv Majnca, dok dolova nije bilo u duelu Volfsburga i Borusije Menhengladbah. Šalke je propustio šansu da se izjednači sa vodećim Dortmundom. Bajer je u Leverkuzenu remizirao 2:2 sa gostujućim Štutgartom na čijoj klupi je svih 90 minuta sedeo Zdravko Kuzmanović.

Oba tima su meč završila sa igračem manje, prvo je u 63. minutu isključen Mihal Kadlec iz Bajera, a u 90. minutu u svlačionicu je morao fudbaler Štutgarta Kristijan Molinaro.

Rezultati i strelci u 20. kolu:

Volfsburg – Menhengladbah 0:0

Herta – Hanover 0:1 (Abdulaj 68)

Šalke – Majnc 1:1 (Obasi 59 – Zidan 14)

Leverkuzen – Štutgart 2:2 (Kizling 11, Rolfs 47. penal – Šajber 23, Harnik 90)

Povezana vest:  FS Holandije: 2009. nameštena utakmica Vilema i Utrehta

Hofenhajm – Augsburg 2:2 (Klapa 38, Firmino 52. penal – Melders 31, Langkamp 72).